FOTO Daft Punk, Lorde, Ringo, Paul, Sean a Sabbati na Grammy

FOTO Daft Punk, Lorde, Ringo, Paul, Sean a Sabbati na Grammy
Během slavnostního ceremoniálu v americkém Los Angeles zaznělo jeho jméno hned pětkrát, a to včetně vyhlašování ceny za nejlepší album roku.
Nile Rodgers, spolupracovník Daft Punk s gramofonky.
Nile Rodgers a Pharell Williams hrají Get Lucky.
Producent Paul Williams se členy kapely Daft Punk se radují z výhry alba Random Access Memmories. Francouzské elektronické duo, které tvoří Thomas Bangalter a Guy-Manuel De Homem-Christo, neřeklo ani slovo.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
27. 1. 2014 7:56
Letošní udělování prestižních hudebních cen Grammy ovládlo francouzské duo Daft Punk.

Los Angeles - Během slavnostního ceremoniálu udílení Grammy v americkém Los Angeles zaznělo jméno kapely Daft Punk hned pětkrát, a to včetně vyhlašování ceny za nejlepší album roku. Tu mu vynesla kolekce písní Random Access Memories.

Americká dvojice rapperů Macklemore & Ryan Lewis získala čtyři ocenění, zpěvák Justin Timberlake tři. Dva gramofony pak připadly novozélandské zpěvačce a písničkářce Lorde.

"Děkuji všem, kteří umožnili této písni se rázně prosadit," řekla sedmnáctiletá Lorde při přebírání ceny, která se dává autorům-skladatelům, nikoliv interpretům. Cenu dostala za svou skladbu Royals.

Francouzské elektronické duo Daft Punk, které tvoří Thomas Bangalter a Guy-Manuel De Homem-Christo, uspělo s interpretací skladby Get Lucky. Svérázná dvojice měla při přebírání ceny na hlavě bílé helmy a neřekla ani slovo.

Duo Macklemore & Ryan Lewis vyhrálo i kategorie nejlepší rapové interpretace, nejlepší rapové písně a nejlepšího rapového alba. Z řady dalších vedlejších cen obdržela například Grammy za nejlepší metalové vystoupení britská skupina Black Sabbath s počinem God is Dead.

34 svateb na pódiu

Z živých vystoupení na slavnostním večeru zvlášť zaujala agentury dvojice bývalých členů kapely The Beatles Paula McCartneye a Ringa Starra. Jimi zahraná skladba Queenie Eye prý zvedla ze židle a přiměla tancovat řadu přítomných včetně Yoko Ono, vdovy po Johnu Lennonovi.

Letošní udílení Grammy v centru Staples se ale nejspíš zapíše do dějin soutěže hlavně tím, že při něm na pódiu uzavřelo sňatek 34 heterosexuálních i homosexuálních párů.

Ceny Grammy se označují za hudební obdobu filmových Oscarů. Uděluje je každý rok Národní akademie hudebního umění a věd v USA za mimořádné muzikální úspěchy. Trofej byla poprvé předávána v roce 1958, v současné době ji dostávají hudebníci ve sto deseti kategoriích všech existujících hudebních žánrů od popu přes jazz a klasickou hudbu.

 

Právě se děje

Další zprávy